پیام فرماندهی کل ارتش و نیروی زمینی تقدیم خانواده شهید گناوه‌ای شد
پیام فرماندهی کل ارتش و نیروی زمینی تقدیم خانواده شهید گناوه‌ای شد

گناوه – ایرنا – پیام فرمانده کل ارتش و نیروی زمینی جمهوری اسلامی به خانواده شهید جاویدالاثر “مرتضی غلامی” (دشتی نظری) از شهدای شهرستان گناوه که بتازگی تشخیص هویت شده است، توسط جانشین مرکز آموزشی ۰۷ کازرون “نزاجا” استان فارس به صورت حضوری تقدیم خانواده این شهید شد.

به گزارش ایرنا، با شناسایی هویت این شهید والامقام که از طریق آزمایش DNA  انجام شده است ، هیات اعزامی از نزاجا  استان فارس به نیابت از فرمانده کل نیروی زمینی حامل پیام مهم پایان چشم انتظاری خانواده این شهید بودند، روز شنبه به همراه مسئولان شهرستان گناوه در منزل برادر این شهید حضور یافتند.

با ورود  هیات اعزامی نزاجا از استان فارس در معیت مسئولان شهرستان گناوه به منزل این شهید،  شور و روحیه عجیبی بر خانواده و بستگان غالب شد.

برادر این شهید با چشمانی اشبکار در جمع حاضران  گفت: تمامی خانواده از جمله پدر و مادرم که در قید حیات نیستند، همیشه چشم انتظار خبری از برادرم بودند که بالاخره پس از ۳۷ سال اطلاع می یابیم که شناسایی شده است.

وی اظهارداشت: مادر و پدرم در زمانی که در قید حیات بودند  همواره ما را نصحیت و دلداری می دادند که “مرتضی”  جان خون را در راه اسلام و میهن نثار کرده است، نگران و در فکرش نباشید ، گریه نکنید و جایش از همه ما بهتر است.

                                                                                                             پیام فرماندهی کل ارتش و نیروی زمینی تقدیم خانواده شهید گناوه‌ای شد

وی از حضور هیات اعزامی از نزاجا استان فارس و مسئولان شهرستان که حامل پیام اطلاع از شناسایی  هویت و پایان ۳۷ سال چشم انتظاری برادر شهیدش بودند، تقدیر کرد. 

جانشین مرکز آموزشی ۰۷ کازرون استان فارس (نزاجا) در جمع خانواده این شهید گفت: ماموریت بسیار سنگینی عهده دارم و حامل پیام فرمانده کل ارتش و نیروی زمینی جمهوری اسلامی به خانواده شهید مرتضی غلامی (دشتی نظری ) هستم تا انتظار ۳۷ ساله آنها را به پایان برسانم.

سرهنگ پیاده ستاد داریوش بیژنی افزود: این شهید والامقام در ۲۳ اسفند ۱۳۶۳ اعزامی از جمعی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز  در عملیات بدر در منطقه شرق دجله جاده العماره – بصره به شهادت رسید و به جمع ۴۸ هزار شهید گلگون کفن ارتش ملحق شد.

وی اظهارکرد: شهدای ایران اسلامی با سربلندی و سرافرازی جان خودرا نثار کردند و در این جمع حاضر شدیم تا دست بوس خانواده و قدردان خون ریخته شده این شهید باشیم.

بیژنی گفت: آمادگی هر نوع همکاری با خانواده این شهید اعم از اعزام به سر قبر مطهر ایشان در نجف آباد اصفهان و درصورت نظرات دیگری، هستم.

                                                                                پیام فرماندهی کل ارتش و نیروی زمینی تقدیم خانواده شهید گناوه‌ای شد

امام جمعه گناوه گفت: در ایامی که مصادف با شهادت فاطمه زهرا (س) است در جمع خانواده شهید غلامی (دشتی نظری)  حضور یافته ایم تا تسلیتی بگوییم و تجدید بیعتی دیگر با راه و آرمان‌های شهدا کنیم.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: اگرچه پدر و مادر این شهید در قید حیات نیستند اما روحشان و روح شهید ناظر بر رفتار و اعمال ما است.

وی خطاب به خانواده این شهید گفت: ایثارگری و دلاوری شهدا که به کشور اقتدار و عزت بخشیدند فراموش نشدنی است و قدرادن خانواده این عزیزان هستیم.

فرماندار گناوه گفت: شهدا بر اعمال و رفتار همه ما ناظرند و همواره به آنها افتخار و مباهات خواهیم کرد.

محمدتقی صفری افزود: پیام و وصیت شهدا تبعیت از ولایت فقیه و خدمات صادقانه به مردم بویژه خانواد های شهیدان است و ما باید با جان و دل انجام وظیفه کنیم.

وی اظهارداشت: در صورت هرگونه درخواستی از خانواده شهید آماده همکاری هستیم.

                                                                                              پیام فرماندهی کل ارتش و نیروی زمینی تقدیم خانواده شهید گناوه‌ای شد

معاون فرهنگی اداره کل بنیادشهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: این اداره کل آمادگی خود را برای هر نوع کمکی که خانواده این شهید داشته باشد، اعلام می دارد.

 اصغر جمع آوری  اظهارداشت: این خانواده هر تصمیمی مبنی بر انتقال شهید به زادگاهش  و یا رفتن به محل دفن ایشان در نجف آباد اصفهان داشته باشند، آماده همکاری هستیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناوه گفت: شهید مرتضی غلامی در روستای خواجه گیر از توابع شهرستان دیلم متولد شد و پس از مدتی به شهرستان گناوه با خانواده خود هجرت کردند.

محمد قائدی افزود: این شهیدوالامقام  در زمان شهادت ۲۰ سال سن داشت که در سال ۶۳ به درجه رفیع شهادت نایل شد و  پیکر پاک و مطهرش  در جریان تفحص سال ۸۸ در منطقه عملیاتی پیدا و در گلزار شهدای گمنام نجف آباد اصفهان به خاک سپرده شد.

وی گفت: برای بزرگداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار برنامه‌هایی پیش بینی خواهد شد.

قائدی  یادآورشد: سنگ یادبود این شهید در گلزار شهدای گناوه نصب و جزو  شهدای جاویدالاثر به شمار می‌آید.

در پایان این دیدار، هیات اعزامی از نزاجا استان فارس لوح سپاس و تقدیر به خانواده این شهید اهدا کرد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در دوران دفاع مقدس ۲۳۰ شهید تقدیم میهن و انقلاب کرده است.