فعالیت سامانه بارشی تا روز دوشنبه در استان بوشهر ادامه دارد
فعالیت سامانه بارشی تا روز دوشنبه در استان بوشهر ادامه دارد

بوشهر- مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی تا روز دوشنبه گفت: از فردا روند کاهش دما در استان آغاز می‌شود و تا پایان هفته ادامه دارد.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا در استان بوشهر است.
وی اضافه کرد: به سبب فعالیت این سامانه وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق همراه با تندباد لحظه‌ای و در مناطق مستعد وقوع ریزش تگرگ، پیش بینی می‌شود.
شکوهی‌پور ادامه داد: انتظار می‌رود طی این مدت در برخی از ساعات، بارندگی و سرعت وزش باد در برخی از مناطق استان، بخصوص نواحی مرکزی و جنوبی از شدت بالایی برخوردار باشد.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از فردا تا پایان هفته دمای هوا به طور محسوسی کاهش می‌یابد.
وی افزود: برای ساعات آینده آسمان نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران طی ساعاتی رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد و در برخی نقاط ریزش تگرگ، فردا در پاره‌ای از مناطق مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.
شکوهی پور بیان کرد: جهت وزش باد امروز غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و از فردا شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی بیش از ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.