فرماندارگناوه: شهید سلیمانی به همه فرق اسلامی تعلق دارد
فرماندارگناوه: شهید سلیمانی به همه فرق اسلامی تعلق دارد

گناوه – ایرنا – فرماندار گناوه گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یک شخص نبود بلکه یک مکتب بود و نه تنها به شیعیان بلکه به همه فرق اسلامی و بشریت تعلق دارد.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی با دستورکار برنامه ریزی گرامیداشت حماسه ۹ دی و دومین سالروز شهادت قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی از مکتب نورانی اسلام و با پیروی از ائمه اطهار(ع) و ولایت فقیه در مقابل دنیای استکبار جهانی و ظلم وستم و غارتگری، جانانه مقاومت کرد و در این راه به درجه رفیع شهادت نایل شد.

وی اظهارکرد: محبوب دل‌ها سردار سلیمانی همیشه زنده است و نه برای نسل حاضر بلکه برای تاریخ و آیندگان الگوی اخلاق، شجاعت و ولایت‌مداری است.

صفری گفت: یاد و نام شهید سلیمانی برای همه ما افتخار است و دست اندرکاران و مسئولان نظام باید خدمتگزاری را از این شخصیت بزرگ یاد بگیرند و به عنوان مدد و چراغ روشنی برای ادامه پیروی از ولایت بدانند.

فرماندارگناوه با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی ۸۸ افزود: استکبار جهانی در فتنه ۸۸ با همدستی فتنه گران داخلی همصدا شدند تا به انقلاب و اسلام خدشه و آسیب وارد کنند که با درایت حکیمانه رهبرمعظم انقلاب و بصیرت مردم در ۹ دی ناکام ماندند.

وی از همه ادارات خواست تا در برنامه های دهه بصیرت و هفته مقاومت حضوری گسترده داشته باشند و در محیط کاری سالروز شهید سلیمانی و حماسه ۹ دی را هرچه باشکوه گرامی دارند.

امام جمعه گناوه گفت: حماسه ۹ دی و سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی دو مناسبت مهم و سرنوست ساز در تاریخ انقلاب به شمار می رود که هرکدام از آنها نقشی مهم در تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا کردند.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: حماسه ۹ دی بی بدیل و بی نظیر در تاریخ انقلاب به عنوان یوم الله است که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام‌گذاری شده است.

وی اظهارداشت:  دشمنان داخلی و خارجی همسو و باهم، هشت ماه  کشور را دچار آسیب و چالش کردند اما عاشورائیان و حماسه سازان در ۹ دی با لبیک به ندای رهبر خود به خیابان ها آمدند و آنها را ناامید و سرافکنده کردند.

                                                    فرماندارگناوه: شهید سلیمانی به همه فرق اسلامی تعلق دارد

وی گفت: آشکارشدن ظرفیت های مردم انقلابی در برابر بحران ها، عشق و ارادت مردم به ارزش های انقلاب و مکتب عاشورا و ولایت فقیه از آثار و پیامدهای مهم حماسه ۹ دی است.

امام جمعه گناوه، اخلاص را رمز محبوبیت شهید سلیمانی دانست و  افزود:  شهید سلیمانی هم در زمان حیات و پس از شهادت برکات زیادی برای جامعه اسلامی و همه کشورهای جهان داشته است.

وی نابودی گروه تروریستی داعش را از برکات سردار شهید سلیمانی عنوان کرد و گفت: اگر سردار نبود تمام کشورهای اروپایی و منطقه در اشغال داعشی‌های جنایت کار بود.

سرهنگ شهسوار حاجی پور فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) گناوه نیز بر برگزاری هرچه باشکوهتر دو مناسبت مهم حماسه ۹ دی و سالروز شهادت قاسم سلیمانی تاکید کرد و گفت: سپاه این شهرستان برنامه های مختلفی برای دو این مناسبت مهم در دستور کار خود قرار داده است.

ضرغام مردانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گناوه گفت: در دهه بصیرت و هفته مقاومت برنامه‌های متعددی در سطح این شهرستان توسط این شورا و دیگر نهادها پیش بینی شده است.

علیرضا سبحانی دبیر شورای فرهنگ عمومی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گناوه هم اظهارداشت: این جلسه به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی و دومین سالروز شهادت شهید سلیمانی برگزار شده که برای گرامیداشت این دو رویداد مهم  برنامه های مختلفی تدارک شده است.