فاجعه زیست محیطی در ساحل بندرگناوه
فاجعه زیست محیطی در ساحل بندرگناوه

گناوه‌آنلاین؛ الیاس احمدحسینی- ساحل ماسه‌ای و زیبای بندرگناوه حال و روز خوبی ندارد. سرازیر شدن فاضلاب شهری در بهترین نقاط ساحل به دریا وضعیت بسیار نامطلوبی ایجاد کرده است. با وجود اعتراض و تجمع فعالین محیط زیست اما همچنان اقدام عملی و ثمربخشی تاکنون انجام نشده است. شهرداری و اداره آب و فاضلاب هر یک […]

گناوه‌آنلاین؛ الیاس احمدحسینی- ساحل ماسه‌ای و زیبای بندرگناوه حال و روز خوبی ندارد. سرازیر شدن فاضلاب شهری در بهترین نقاط ساحل به دریا وضعیت بسیار نامطلوبی ایجاد کرده است. با وجود اعتراض و تجمع فعالین محیط زیست اما همچنان اقدام عملی و ثمربخشی تاکنون انجام نشده است. شهرداری و اداره آب و فاضلاب هر یک دیگری را مقصر می‌دانند و شانه از زیر بار مسئولیت خالی می‌کنند.
با این همه آنچه بسیار نگران کننده است، رها شدن لاستیک‌های مستعمل خودرو، سنگ، بلوک، کیسه‌ و بطری‌های پلاستیکی، شیشه و انواع و اقسام زباله که بر اثر بی‌توجهی شهرداری به مدیریت ساحل، روز به روز از موج شکن روبروی ورزشگاه ساحلی خلیج فارس تا فست‌فود صدف و خور مرده‌شور در حال افزایش است.
به نظر نمی‌رسد این مهم احتیاج به کار کارشناسی و برنامه‌ریزی و هزینه‌ی سنگینی داشته باشد. یک مدیر مسئولیت‌پذیر و دلسوز، یک خودروی جمع‌آوری پسماند به همراه دو کارگر خدمات شهری در کمتر از چند ساعت قابل انجام است.