شناسایی هویت شهید گناوه‌ای از طریق آزمایش دی‌ان‌ای
شناسایی هویت شهید گناوه‌ای از طریق آزمایش دی‌ان‌ای

گناوه- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناوه گفت: هویت شهید جاویدالاثر مرتضی غلامی (دشتی نظری) از شهدای گناوه پس از ۳۷ سال، از طریق آزمایش دی‌ان‌ای شناسایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قائدی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هویت شهید جاویدالاثر مرتضی غلامی (دشتی نظری) از شهدای گناوه با گذشت ۳۷ سال انتظار، از طریق آزمایش دی‌ان‌ای شناسایی شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گناوه با اشاره به اینکه این شهید والامقام در میان شهدای گمنام در نجف آباد اصفهان خاک سپاری شده است بیان کرد: سرباز وظیفه شهید مرتضی غلامی در سال ۱۳۶۲ جمعی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز به منطقه عملیاتی جنوب اعزام شده بود که در ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله در جاده العماره – بصره به شهادت رسید.

وی ادامه داد: پیکر پاک این شهید در جریان تفحص در سال ۱۳۸۸ و در منطقه عملیاتی پیدا که در نجف آباد اصفهان به خاک سپرده شد.

قائدی گفت: فرمانده تیپ هوابرد شیراز به گناوه عزیمت خواهد کرد تا به همراه مسئولان این شهرستان با خانواده این شهید دیدار کند.

شهید والامقام مرتضی غلامی فرزند عبدالحسین در سال ۱۳۴۳ در روستای خواجه گیر از توابع دیلم دیده به جهان گشود و سپس با خانواده به شهرستان گناوه مهاجرت کرد.

وی در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله به شهادت رسیدند که تا کنون جز شهدای جاویدالاثر ثبت شده بود.