خرید تضمینی و توافقی خرما در شهرستان دشتستان انجام می‌شود
خرید تضمینی و توافقی خرما در شهرستان دشتستان انجام می‌شود

بوشهر- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی حمایت از خرما را بسیار مهم دانست و گفت: خرید تضمینی و توافقی خرما در شهرستان دشتستان انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی نیکبخت ظهر پنجشنبه در نشست میز ملی خرما در دشتستان اظهار داشت: مشکلات و مسائل خرما را با تمام وجود درک کرده و تلاش ویژه‌ای برای رفع مشکلات در این حوزه داریم.
وی اضافه کرد: مشکلات کشاورزان و فعالان خرما در استان بوشهر مبتلابه کل کشور است و وظیفه ذاتی ما است که حمایت لازم را از خرما و فعالان و ذی‌نفعان آن داشته باشیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی از برگزاری نشست‌های متعدد در حوزه دیپلماسی کشاورزی خبر داد و اضافه کرد: خرما باید ارزش و جایگاه اصلی خود را پیدا کند و زمینه‌ساز توسعه صادرات، ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری برای کشور شود.
وی با بیان اینکه خرمای سال گذشته هفت هزار تومان از نخلداران خریداری و گاهاً با قیمت ۷۵ هزار تومان به فروش رسید افزود: امسال خوش‌بین هستیم که خرما با قیمت بهتری از نخل‌داران خریداری و عرضه شود.
نیکبخت با اشاره به ظرفیت ۶۰ هزار تنی سردخانه‌های استان بوشهر بیان کرد: وضعیت خوبی برای نگهداری خرما ایجاد شده که می‌تواند تأثیر بسزایی در قیمت داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه به عنوان یک مسئول اجرایی قول‌هایی می‌دهیم که قابل اجرا باشد افزود: به گونه خرد خرما را خواهیم داشت که یکی خرید تضمینی و حمایتی است و یکی هم خرید توافقی است.
رئیس سازمان تعاون روستایی با اشاره به نقش شورای قیمت‌گذاری در تعیین نرخ خرید تضمینی خرما بیان کرد: با نگاه حمایت از تولید سعی می‌کنیم که قیمتی تعیین شود که به نفع کشاورزان باشد.