تعویض‌هایی که استقلال را مقابل سپاهان نگه داشت/ تدبیر درست مجیدی
تعویض‌هایی که استقلال را مقابل سپاهان نگه داشت/ تدبیر درست مجیدی

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در حساس‌ترین دیدار از هفته دهم به مصاف سپاهان رفت و توانست این تیم را با تک گلی که توسط یک مدافع به اسم جعفر سلمانی به ثمر رسید شکست دهد. فرهاد مجیدی با درک این موضوع که گلزنی در آخرین دقایق نیمه اول و پیروز به رختکن […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در حساس‌ترین دیدار از هفته دهم به مصاف سپاهان رفت و توانست این تیم را با تک گلی که توسط یک مدافع به اسم جعفر سلمانی به ثمر رسید شکست دهد.
فرهاد مجیدی با درک این موضوع که گلزنی در آخرین دقایق نیمه اول و پیروز به رختکن رفتن می‌تواند سپاهان را در نیمه دوم با تدابیر تهاجمی بیشتری به میدان بفرستد، در همان ابتدای نیمه دوم دست به تعویضی هوشمندانه زد و روزبه چشمی هافبک دفاعی و باتجربه تیمش را به جای سبحان خاقانی جوان به میدان فرستاد تا اولاً موازنه قوا در میانه میدان به سود آبی پوشان سنگینی کرده و دوماً حضور روزبه چشمی باعث تقویت قوای تدافعی آبی پوشان شده خط حمله قدرتمند سپاهان به واسطه حضور چشمی، با تأخیر به مدافعان استقلال برسد تا مدافعان فرصت بیشتری برای آرایش و تمرکز داشته باشند.
این اولین تعویض هوشمندانه مجیدی در این بازی بود و سرمربی آبی پوشان درست چند دقیقه بعد در آرایش خط دفاعی تیمش هم دست به تغییر زد و محمد دانشگر باتجربه را جانشین عارف آقاسی کرد تا برتری در نبردهای هوایی هم به شاگردان مجیدی برسد.
حضور چشمی و دانشگر در نیمه دوم باعث شد حملات زهردار و دامنه دار سپاهان در نهایت تبدیل به گل نشود و آبی پوشان بتوانند با کنترل بازی، در نهایت ۳ امتیاز این دیدار را از آن خود کرده و در یکی از مهم‌ترین بازی‌ها به پیروزی برسند.
این پنجمین پیروزی استقلال در این فصل بود و باعث شد این تیم با ۲۰ امتیاز شرایط خوبی را در جدول پیدا کند. آبی پوشان در این فصل ۱۰ بار به میدان رفته‌اند و با ۵ پیروزی و ۵ تساوی بدون شکست کارشان را دنبال می‌کنند.