۴۲ درصد واحدهای مسکونی استان بوشهر آسیب پذیر هستند
۴۲ درصد واحدهای مسکونی استان بوشهر آسیب پذیر هستند

بوشهر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: ۴۲ درصد از واحدهای مسکونی استان در برابر زلزله آسیب‌پذیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مقدم ظهر سه‌شنبه در نشست با نماینده بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۲ پروژه عمران روستایی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۳۳ درصد از محل اعتبارات ملی و قیر رایگان و شرکت ملی نفت ایران در شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم در حال اجراست.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: میزان برخورداری شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم از اجرای طرح هادی ۸۹ درصد است که از میانگین کشوری بیشتر است.
وی با اشاره به اولویت‌های بنیاد مسکن در اجرای پروژه‌ها گفت: تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی را در مناطق مختلف اجرایی کنیم که بیشتر دغدغه مردم است.
مقدم افزود: هرچند ۵۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی و شهری در استان بوشهر مقاوم سازی شده است، اما ۴۲ درصد از واحدهای مسکونی استان در برابر زلزله آسیب‌پذیرند.
وی با اشاره به عدم همکاری برخی بانک‌ها جهت تسهیل گری در پرداخت تسهیلات مسکن به مردم گفت: شورای هماهنگی بانک‌ها باید هرچه سریع‌تر با حضور مسئولان ارشد استان برای تعیین تکلیف در این خصوص تشکیل شود تا بانک‌های عامل موضوع پذیرش سفته زنجیره‌ای را از متقاضیان تسهیلات جدی بگیرند و بتوانیم نسبت به مقاوم‌سازی‌ها و تولید مسکن مناسب که مورد توجه جدی دولت است، اقدام کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: باید در قالب یک تفاهم نامه نظارتی بگونه‌ای عمل شود تا میزان اعتباراتی که در اختیار دهیاری‌ها است به سمتی هدایت شود تا بنیاد مسکن بتواند پروژه‌های باکیفیت و مؤثری در سطح روستاها اجرا کند و جلوی عدم هماهنگی‌های موجود در اجرای پروژه‌ها در روستاها گرفته شود.
وی بیان کرد: در سال جاری تاکنون در حوزه صدور اسناد مالکیت املاک روستایی تعداد ۲۳۰ جلد سند و در حوزه شهری نیز ۳۵ جلد سند در شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم صادر شده است‌.