وقوع طلاق در استان بوشهر افزایش یافت/ کاهش ۲.۵ درصدی ازدواج‌ها
وقوع طلاق در استان بوشهر افزایش یافت/ کاهش ۲.۵ درصدی ازدواج‌ها

بوشهر- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از کاهش تعداد ازدواج‌ها در استان خبر داد و گفت: طی ۹ ماهه نخست امسال وقوع طلاق در استان بوشهر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا بزرگمهر صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۹ ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۳۷ مورد واقعه ازدواج و هزار و ۷۲۷ مورد طلاق در استان بوشهر ثبت شده است.

وی از کاهش ۲.۵ درصدی ازدواج‌ها در استان طی سه فصل نخست امسال خبر داد و بیان کرد: طی این مدت وقوع طلاق در استان بوشهر ۱۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر میانگین رشد طلاق در کشور را ۱۰ درصد عنوان کرد و ادامه داد: طلاق به عنوان یکی از آسیب‌های جدی اجتماعی، بنیان خانواده را از هم گسسته می‌شود.

ثبت ۱۸ ازدواج و ۶ طلاق در هر شبانه روز

وی با بیان اینکه طلاق عواقب سو بسیاری را متوجه فرد و جامعه می‌کند، تصریح کرد: پیشگیری و کاهش طلاق باید در دستور کار دستگاه‌های مختلفی قرار گرفته و لازم است شورای پیشگیری از وقوع جرم استان برای هم راستایی دستگاه‌ها ورود کند.

بزرگمهر با اشاره به اینکه در کشور میزان ازدواج‌ها ۶.۱ درصد افزایش داشته است ادامه داد: شاهد کاهش ازدواج‌ها در چهار استان مازندران، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام هستیم.

وی از ثبت ۱۸ ازدواج در هر شبانه روز در استان خبر داد و بیان کرد: به طور متوسط در هر شبانه روز شش مورد طلاق در استان ثبت شده است.