طارمی در جمع ۵۰ بازیکن برتر جهان از لحاظ تعداد بازی
طارمی در جمع ۵۰ بازیکن برتر جهان از لحاظ تعداد بازی

به گزارش خبرنگار مهر، گروه تحقیقاتی CIES که پژوهش‌های آماری را در فوتبال انجام می‌دهد، لیست ۵۰ بازیکن برتر جهان در سال ۲۰۲۱ را از لحاظ تعداد بازی منتشر کرد. این رده‌بندی بر اساس زمان بازی فوتبالیست‌ها، سطح ورزشی تیم‌هایی که برای آنها بازی کرده‌اند یا مسابقاتی که در آن شرکت کرده‌اند، از اول ژانویه […]

به گزارش خبرنگار مهر، گروه تحقیقاتی CIES که پژوهش‌های آماری را در فوتبال انجام می‌دهد، لیست ۵۰ بازیکن برتر جهان در سال ۲۰۲۱ را از لحاظ تعداد بازی منتشر کرد.

این رده‌بندی بر اساس زمان بازی فوتبالیست‌ها، سطح ورزشی تیم‌هایی که برای آنها بازی کرده‌اند یا مسابقاتی که در آن شرکت کرده‌اند، از اول ژانویه تا اول دسامبر ۲۰۲۱ صورت گرفته است و نام مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو هم در آن دیده می‌شود.

طارمی با ۴ هزار و ۶۰۴ دقیقه بازی برای پورتو در بازه زمانی یک ساله، در رده چهل و ششم جهان از نظر تعداد بازی قرار گرفته است و امتیاز فعالیت او ۸۵.۳ است. طارمی در این رده بندی تنها هفت پله پایین‌تر از «کریستیانو رونالدو» ستاره پرتغالی تیم منچستریونایتد قرار گرفته است.

در این رده بندی، «داوید آلابا» بازیکن اتریشی تیم رئال مادرید با امتیاز ۱۰۸ و با ۵ هزار و ۱۱۶ دقیقه بازی برای این تیم در صدر جدول قرار دارد و بهترین بازیکن سال نام گرفته است.