سواحل استان بوشهر آرام پیش‌بینی می‌شود/ احتمال وقوع بارش پراکنده
سواحل استان بوشهر آرام پیش‌بینی می‌شود/ احتمال وقوع بارش پراکنده

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به احتمال بارش پراکنده باران در ساعاتی از امروز و فردا گفت: سواحل استان در نواحی شمالی و مرکزی در اغلب ساعات آرام است.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از وقت امروز و فردا، با افزایش پوشش ابر در نواحی جنوبی استان و همچنین روی دریا در سواحل جنوبی و مرکزی، وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق، دور از انتظار نیست.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: همچنین تا روز پنجشنبه سواحل استان در نواحی شمالی و مرکزی در اغلب ساعات آرام است.
وی گفت: بر این اساس طی ساعات آینده آسمان منطقه صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و افزایش ابر و در نواحی جنوبی استان و روی دریا با احتمال بارش پراکنده باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: جهت وزش باد متغیر، غالباً شمال غربی تا غربی با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و به‌صورت لحظه‌ای در سواحل جنوبی ۱۶ تا ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی تصریح کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ و در سواحل جنوبی در برخی ساعات ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.